default_mobilesplash

kärdla sadama bänner

turism 225x90

Kärdla linna 76. aastapäev ning Kärdla esmamainimise 450. astapäev 1. mail

Kärdla linna 76. aastapäev ning Kärdla esmamainimise 450. astapäev 1. mail 2014 kokkuvõtte

Hommikul toimus Kärdla Kultuurikeskuses Ida-Kärdla ja Lääne-Kärdla vaheline kabematš. Lääne-Kärdla võitis seisuga 26:14.
Kabematšid on toimunud alates 2004. aastast, sellel aastal toimus võistlus 11. korda. (Lääne-Kärdla on võitnud kuuel, Ida-Kärdla viiel korral.) Kabematši korraldas MTÜ Hiiumaa Kabeklubi.

Kärdla sünnipäeva ja esmamainimise 450. aastapäeva raames viidi läbi 24. Kärdla linna jooks ning lastejooksud.
4 kilomeetri distantsist võttis osa 111 huvilist.
Tulemused: üld Klassid Lastejooks

Lastejooksudel osales 63 noort võistlejat.
Tulemused: Lastejooks
Kärdla Linna jooksu ja lastejookse korraldas MTÜ Hiiumaa Orienteerujate Klubi.

Õhtul toimus Kärdla linna 76.aastapäevale ning Kärdla esmamainimise 450.aastapäevale pühendatud pidulik kontsertaktus. Kontsertaktusel pidas kõne vallavanem Georg Linkov. Kärdla linna sünnipäevaks valmis Hiiu vallavanema ametiraha, mille autoriks on metallikunstnik Maria Valdma. Vallavanemale pani ametiraha kaela haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert.
Kontserdi osas esines trio koosseisus Robert traksmann (viiul), Marcel Johannes Kits (tśello) ning Rasmus Andreas Raide (klaver).
Peale kontserti said kõik külalised osa kohvist ning sünnipäevatordist.