default_mobilesplash

Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

KUTSUME KAASA RÄÄKIMA: HIIU VALLA ARENGUKAVA 2014 – 2023 UUS REDAKTSIOON

Hiiu Vallavalitsus kutsub kõiki vallaelanikke rahvakoosolekutele, kus tutvustatakse täiendatud Hiiu Valla arengukava 2014 - 2023. Tegemist ei ole uue arengukavaga, vaid dokumendiga, kuhu on viidud sisse märtsikuus toimunud arenguseminaril esitatud muudatusettepanekud. Vaatame neile koos otsa ning arutleme valla tuleviku teemadel.

Loe edasi: KUTSUME KAASA RÄÄKIMA: HIIU VALLA ARENGUKAVA 2014 – 2023 UUS REDAKTSIOON

HIIU VALLAVALITSUSES PRAKTIKANT

Olen Tuuli-Brit, 20-aastane ning õpin teist aastat Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis Sotsiaaltööd ja rehabilitatsiooni korraldust. Olen oma õpingutes jõudnud nii kaugele, et aeg on sooritada esimene tutvumispraktika. Eile alustasin Hiiu Vallavalitsuses oma esimest praktikapäeva ning kokku olen selles asutuses kaks nädalat. Mul on hea meel, et saan praktika kogemuse just Hiiumaal, oma kodukohas, kuna olen siin sündinud ja kasvanud.

 

KUTSUME KAASA RÄÄKIMA: HIIU VALLA ARENGUKAVA 2014 – 2023 UUS REDAKTSIOON

Hiiu Vallavalitsus kutsub kõiki vallaelanikke rahvakoosolekutele, kus tutvustatakse Hiiu Valla arengukava 2014 - 2023. Tegemist ei ole uue arengukavaga, vaid dokumendiga, kuhu on viidud sisse märtsikuus toimunud arenguseminaril esitatud muudatusettepanekud. Vaatame neile koos otsa ning arutleme valla tuleviku teemadel.

Loe edasi: KUTSUME KAASA RÄÄKIMA: HIIU VALLA ARENGUKAVA 2014 – 2023 UUS REDAKTSIOON

KOOLIRAHU KUULUTATAKSE VÄLJA HIIUMAAL

PRESSITEADE
Traditsiooniline Koolirahu kuulutatakse täna välja Hiiumaal
MTÜ Lastekaitse Liit
1.09.2016

Täna, 1. septembril, kuulutatakse Kärdla Linnapargis välja algava õppeaasta Koolirahu. Lepingu allkirjastavad haridus- ja teadusminister, MTÜ Lastekaitse Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit, Hiiu maavanem ja MTÜ TORE. Koolirahu väljakuulutamine ühendab õpilased, õpetajad, kooli juhtkonna ja lapsevanemad tegutsema ühiselt parema koolikeskkonna nimel, soosides kooli initsiatiivi koolikeskkonna probleemide lahendamisel. Koolirahu eesmärk on meenutada iga-aastaselt teekonda õppijasõbraliku ja turvalise koolikeskkonna loomiseni.

2016/2017. aasta Hiiumaa Koolirahu saarena kannab sõnumit "Koolirahu iseenda sees igaveseks" Ave Alavainu luuletusega.
Siin hapras ilmas
miski pole püsiv:
vaid aastakaupa
koolirahu püsib.

Kui teeks nüüd nii,
et iseenda sees
saaks kuulutatud
igaveseks see?
A. Alavainu

Koolirahu pisike logo

Loe edasi: KOOLIRAHU KUULUTATAKSE VÄLJA HIIUMAAL

HIIU VALLA AUKODANIKU, ELUTÖÖPREEMIA JA VALLAPREEMIA KANDIDAATIDE ESITAMINE

Hiiu Vallavalitsus ootab ettepanekuid valla aukodaniku nimetuse omistamiseks, elutööpreemia ja vallapreemia andmiseks. Ettepanekuid saab esitada kirjalikult Hiiu Vallavalitsuse aadressil Keskväljak 5a, Kärdla 92413 või e-kirjaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kuni 25. augustini 2016.
Täpsem info Hiiu valla kodulehelt: http://www.hiiuvald.ee/vald-tunnustab

SAAME ISE KOKKU JA KUTSUME KÜLALISI

Kutsume kõiki hiidlasi ja külalisi osa saama süvesündmustest saarel. Hiiu vallas toimuva kohta saab infot meie kodulehe rubriigist "Kuhu minna?" (vt üleval servas olevat bännerit), mis juhatab edasi Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskus​e infopanka www.kultuur.hiiuvald.ee. Kindlasti tasub läbi astuda ka Hiiumaa Turismikeskusest, mis asub Kärdla keskväljakul, Pritsumajas. Hiiu Vallavalitsusest saab sündmuste kohta teavet haridus- ja kultuuriosakonnast (Maarja Liik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Kui teie andmetel on mõni Hiiu vallas toimuv sündmus infopangast puudu või vajab täpsustamist, siis palun kirjutage sellest aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Meeleolukaid ja meeldejäävaid hetki!

 

 

 

HAUSMA RANNAALA PLANEERINGUST

10. juunil toimus Hausma rannaala planeeringu teine avalik arutelu. Uusi põhimõttelisi ettepanekuid ei tulnud. Vallavalitsuse otsusega saadeti planeering maavanema järelvalvesse, mille jooksul kontrollitakse kogu protsessi korrektsust ja vallavalitsuse seisukohtade põhjendatust. Loodame, et maavanem teeb planeeringu osas otsuse suvekuudel.

Arutelude protokollid ja muu vajalik lisamaterjal on kättesaadav aadressilt: http://avalik.amphora.ee/hiiuvv/Document.aspx?id=37458

Lisainfo: Jürgen Vahtra (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

TÄIENDUS 29.06.2016:

Hausma rannaala detailplaneeringule on laekunud Keskkonnaameti seisukoht, mille kohaselt algselt vabatahtlike merepäästjate päästejaamana kavandatud hoonele ei laiene seadusest tulenev ranna ehituskeelu erand, kui hoone funktsiooniks vastavalt planeeringusse kantud muudatustele oleks supluskohta teenindav avalik vetelpäästepunkt kus oleks ühtlasi võimalikud teised tegevused ja supluskoha inventari ladustamine hooajavälisel perioodil. Sellest tulenevalt otsustati käesolevas planeeringus jätta võimalus samafunktsioonilise rajatise (ühest või mitmest küljest avatud varjualune) püstitamiseks, mis võimaldaks suures osas püstitatud eesmärgid täita ja millele ehituskeelu erand laieneks. Suletud siseruumiga hoone kavandamiseks on vallal võimalus kaaluda eraldi Kärdla linna üldplaneeringut muutva detailplaneeringu algatamist supluskoha osas mille käigus tuleks Keskkonnametilt taotleda ranna ehituskeeluvööndi vähendamist hoone püstitamise võimaldamiseks. Peale muudatuste tegemist järgneb Maavanema järelevalvemenetlus.

HAUSMA RANNAALA UUENDATUD PLANEERING

10. juunil kell 16.00 toimub Hiiu vallavalitsuses avalik arutelu, kus tutvustatakse Hausma planeeringu uuendatud versiooni ja kuhu on kõik huvilised oodatud. Rõõmustav on asjaolu, et vallavalitsusse on juba jõudnud osade elanike tänusõnad, et Hausma planeeringu muudetud versioonis on senisest oluliselt enam arvestatud elanike soovidega.Laekunud ettepanekute alusel on vallavalitsus teinud planeeringulahendusse muudatused. Kõikide pöördumiste ja täiendatud dokumendiga on võimalik tutvuda Hiiu Vallavalitsuses ja interneti aadressil: http://avalik.amphora.ee/hiiuvv/index.aspx?type=12&id=37458

Hiiu vallavalitsus tänab kõiki vallaelanikke seniste ettepanekute eest.

Loe edasi: HAUSMA RANNAALA UUENDATUD PLANEERING

HIIU VALD JÄTKAB KONSERVATIIVSE EELARVEPOLIITIKAGA

Hiiu vald on jõudnud täna seisu, kus peame senisest enam kokku hoidma nii rahaliselt kui kogukonnana. Üheks põhjuseks on maksumaksjate arvu vähenemine viimase aasta jooksul. 2016. aastal laekub Hiiu valda maksutulu 2388-lt maksumaksjalt, mis on 129 inimest vähem kui möödunud aastal. Vallavolikogu kinnitusega oli aga kavandatud 5%-line tulumaksu laekumise tõus. Reaalselt jõudis kasv esimeses kvartalis 0,8% -ni. Teiseks põhjuseks on eelmistel aastatel üle oma võimete elamine.

Loe edasi: HIIU VALD JÄTKAB KONSERVATIIVSE EELARVEPOLIITIKAGA