Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

ABIVAJAVAST JA HÄDAOHUS OLEVAST LAPSEST TEATAMINE

Tulenevalt lastekaitseseadusest § 27 ja § 31 on igal inimesel kohustus teatada
abivajavast või hädaohus olevast lapsest, kellel on selle kohta teavet. Andmekaitse
põhimõtted ei takista abivajavast lapsest pädevale asutusele teatamist! Abivajavast
lapsest võib teatada ja vajadusel edastada lapse abivajadusega seotud isikuandmeid
lastekaitsespetsialistile ja politseile ilma lapse ja/või tema seadusliku esindaja teadmise
ja nõusolekuta.

Loe edasi: ABIVAJAVAST JA HÄDAOHUS OLEVAST LAPSEST TEATAMINE

PIVAROOTSI SOTSIAALTUUSIKUTEGA LASTELAAGER

Sel suvel korraldavad Hiiumaa vallad 7-15aastaste laste osalemise Pivarootsi lastelaagri 12.–17. juunil toimuvas laagrivahetuses. Laagris osalemine sotsiaaltuusikuga on mõeldud vähekindlustatud peredele ja Hiiu vallast on oodatud 20 last. Laagrisse ja tagasi Hiiumaale toob lapsed täiskasvanud saatjaga buss. Laagris on lapsed kohapealsete juhendajatega.
Rohkem infot laagripaiga kohta saab veebilehelt: puhkekeskused.ee/pivarootsi/
Lisainfo saamiseks ja laagris osalemiseks palume pöörduda Hiiu valla sotsiaalosakonda või saata digitaalselt allkirjastatud avaldus e-kirjaga: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 8. maiks.

Jaanuarikuu Teated

Toetuste taotlemine

kuu taotlused toimetuleku- ja sotsiaaltoetuste määramiseks palume esitada koos pere eluasemekulusid ja tulusid tõendavate dokumentidega:

Kärdlas (Keskväljak 5a, tuba 220): 10.-19. jaanuar 2018

Kõrgessaare piirkonnas:

16. jaanuar kl 9.30 – 12.00 Kõrgessaare teeninduspunktis

18. jaanuar  kl 11.00 – 12.00 Valitsejamajas

Toetuste väljamaksmine 26. jaanuar 2018

(Info: Pille Alevi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel. 46 36 094)

Kärdla Sadama saun ( Sadama 28/30):

6. ja 20. jaanuar             kell 13 - 15 meestele

                                        kell 15.30 - 18 naistele

 

 Transporditeenus

Kõrgessaare piirkonnas sotsiaaltransporditeenuse osutamine eakatele ja puudega isikutele kohalikeks sõitudeks – info telefonil 46 937 12 või 533 394 72 Heli Harak

Kärdla piirkonnas invabussi tellimine kohalikeks sõitudeks ja mandrisõidud rehabilitatsiooni- või meditsiiniasutusesse Hiiu valla eakatele ja puudega inimestele – info telefonil 46 36 094 või 5055746 Pille Alevi

Abivahendite süsteemi korraldus

Alates 01.01.2016 muutub põhjalikult sotsiaalvaldkonna abivahendite teenuse korraldus, muutes teenuse inimesele kättesaadavamaks ning asjaajamise kiiremaks.

Isikliku abivahendi kaart

Alates 1. jaanuarist 2016 võtab uute isikliku abivahendi kaardi taotlusi vastu Sotsiaalkindlustusamet (edaspidi SKA). Samuti hakkab Sotsiaalkindlustusamet vajadusel väljastama kaardi duplikaate.

Loe edasi: Abivahendite süsteemi korraldus

SOTSIAALOSAKONNA JUHT VALITUD

Teisipäeval valiti kolmeliikmelise komisjoni poolt Hiiu vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhatajaks Kairi Hiis (34). Abivallavanema Katrin Sarapuu sõnul osutusid valiku tegemisel oluliseks eelnev töökogemus omavalitsuses, nii teoreetilised kui praktilised teadmised/ oskused sotsiaalvaldkonnast, juhtimiskogemus, projektijuhtimiskogemus, tahe Hiiu vallas sotsiaalvaldkondlikes tegemistes osaleda ning samuti edasiarenemissoov.

Loe edasi: SOTSIAALOSAKONNA JUHT VALITUD

SOTSIAALKESKUSELE SUUR SAMM LÄHEMAL

Pärast pikki aastaid Kärdla linnavalitsuse ja nüüdse Hiiu vallavalitsuse arutelusid, kirjavahetusi Siseministeeriumiga, otsustas Vabariigi Valitsus oma 17.07.2014 toimunud istungil heaks kiita eelnõu riigivara otsustuskorras tasuta võõrandamiseks, mille sisuks oli Kärdlas, Pargi 3 (21 394m2) oleva kinnistu võõrandamine Hiiu vallale sotsiaalkeskuse rajamiseks.

Loe edasi: SOTSIAALKESKUSELE SUUR SAMM LÄHEMAL