Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

Turism

Valla territooriumil asub mitmeid väga erinevaid turismiobjekte. Kõige enam on tuntud vallas asuvad tuletornid- Kõpu tuletorn, Ristna tuletorn ja Tahkuna tuletorn.

Vallas asub mitmeid erinevaid ehitismälestisi, millest tuntuimad on Kärdla pritsumaja ja Viskoosa vabrikuhooned.

Tuntuimad mälestusmärgid on Kärdla ringteel asuv Kivi Jüri mälestusmärk, mis püstitati 1966. aastal Teises maailmasõjas osalenud Hiiumaa kaitsjate auks ja Tahkunas asuv parvlaev Estonia hukkunud laste mälestusmärk. Kärdla kiriku ette on püstitatud mälestusmärk Teises maailmasõjas hukkunud hiidlastele. Mälestusmärgi teeb eriliseks see, et see on püstitatud kõikidele hukkunutele vaatamata sellele, mis mundrit nad kandsid. Samuti vastavatud Oomäe memoriaal Ristimäe läheduses, mis on pühendatud nõukogude terroriohvrite mälestuseks.

Valla territooriumil asub rohkelt militaarobjekte nii Esimesest kui Teisest maailmasõjast ning Hiiumaa militaarmuuseum. Veel asub vallas mitmeid kirikuid, kabeleid, parke, hiidrahnusid, kivikalmeid, muuseume, sadamaid, randasid, mõisakohtasid ja ajalooliselt põnevaid kalmistuid.

Vallas asub väga mitmeid lõkkekohtasid, õpperadasid, telkimisalasid, puhkekohtasid ja Kalurikoja metsaonn.

Turismiobjektide tutvustamiseks on valla territooriumil asuvad vaatamisväärsused jaotatud nende asukoha järgi- Kärdla, Kõpu poolsaar, Tahkuna poolsaar, Kõrgessaare kant ja Hüti kant.