Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

Üldinfo

Hiiu vald moodustati 30. oktoober 2013 Kärdla linna ja Kõrgessaare valla ühinemisel.

Vald paikneb Hiiumaa põhja- ning lääneosas ja piirneb meritsi Eesti Vabariigi riigipiiriga, Tareste lahega, maismaal Pühalepa, Käina ja Emmaste vallaga. Rannajoone pikkus moodustab poole valla piirist. Valla territooriumi pindala on 384 ruutkilomeetrit, mis moodustab 38,45% Hiiu maakonna territooriumist.

Vallas asub maakonnakeskus Kärdla linn, Kõrgessaare alevik ning 58 küla. Külapiirkondadest on tihedamalt on asustatud Kõrgessaare, Lauka, Kalana ja Luidja piirkond, hõredamalt Kõpu ja Tahkuna poolsaar ning Hüti- Leigri piirkond. Hiiu valla elanike arv seisuga 01.08.2015 oli 4699.

Lipp

Hiiu valla lippLained sinisel taustal sümboliseerivad vett, millega Hiiu vald on tihedalt seotud. Alumine laine annab aimu allikatest Kärdlas ning ülemine laine Hiiu valla mereäärsest asukohast.
Sinine värv sümboliseerib vett ja värskust ning valge puhtust ja puutumatust.

 

 

 

Vapp

Hiiu valla vappVapil on sinisel taustal stiliseeritud Hiiu valla au ja uhkus - Kõpu tuletorn. Valged viirud torni tipust lipu servadeni on valguse ja seeläbi lootuse märgiks. Valge mägi sinisel taustal sümbolseerib Hiiumaa kolme kõrgeimat mäge, mis asuvad Hiiu valla territooriumil. Sinised lained valge mäe taustal sümboliseerivad vett mitmel kujul. Alumine laine annab aimu allikatest Kärdlas ning ülemine laine Hiiu valla mereäärsest asukohast.
Sinine värv sümboliseerib vett ja värskust ning valge puhtust ning looduse puutumatust.