Meeldetuletus: Seadus kohustab korstnapühkija kutsuma

Küttehooaeg on lõppemas. Enne kui suvemõtted täielikult endasse haaravad oleks hea meelde tuletada, et mõistlik oleks targu juba varakult mõelda küttekollete puhastamise, sealhulgas korstnapühkija teenuse peale.

Kõike seda ikka selleks, et sügisel külmade tulekul võiks südamerahuga tule taas küttekoldesse teha.

Üksikelamus, suvilas, aiamajas ja väikeehitises võib kütteseadet puhastada ise. Oluline on teada, et ise küttesüsteemi puhastades peab iga viie aasta tagant ning uue küttesüsteemi korral 15 aastat pärast küttesüsteemi paigaldamist kutsuma kutselise korstnapühkija. Kui varem tuli kütteseadet puhastada vähemalt korra aastas ning aasta läbi kasutatavat kütteseadet kaks korda aastas, siis nüüd tuleb seda teha vastavalt kütteseadme dokumentatsioonile (nt kasutus-või hooldusjuhend). Selle puudumisel või juhul, kui puhastamise sagedust pole antud, tuleb kütteseadet puhastada vähemalt korra aastas.

Ettevalmistused korstnapühkija külaskäiguks

* Vahetult enne korstnapühkija külaskäiku ei tasuks küttekehadesse tuld teha. Kuuma ahju või pliiti on ohtlik pühkida.

* Aknad, uksed ja siibrid peavad olema korstnapühkija visiidi ajal suletud. Tahm lendub kergelt ning isegi väiksem tuuletõmme võib selle elamusse laiali lennutada.

* Oluline on tagada korstnapühkijale ligipääs katusele, et ta saaks korstnalõõre korralikult puhastada. Ka katusel peaksid olema käiguteed ning redelid.

* Korstnapühkijal peab olema ka ligipääs korstnajalgadele, et veenduda nende tuleohutuses ning eemaldada lõõride puhastamise käigus alla langenud sodi.

* Varuge mõned vanad ajalehed. Ajalehed laotab laiali korstnapühkija ise.

* Varuge aega ja rõõmsat meelt. Korstnapühkimine ei ole alati täppisteadus ning kõiki töö käigus tekkivaid üllatusi ei oska ette ennustada. Seega võib töö teostamise aeg minna pikemaks kui alguses planeeritud.

NB! Ärge unustage korstnapühkija kuue kuldset nööpi keerata – teatavasti see toob õnne ja täidab koguni ühe soovi! ;) .